دستگاه چلنیوم

 

چلنیوم در تابلوسازی و تبلیغات

دستگاه چلنیوم | شاید دقت کرده باشید که گاهی هنگام رانندگی در شب، تابلوهای LED مغازه ها، نور بسیار شدید دارند و حتی ممکن است دید رانندگان را کم کنند و خطراتی ایجاد کنند. این نوع از تابلو ها بدلیل همین مشکلات بتدریج منسوخ شده اند و جای خود را به نوع جدید از تابلو داده اند که چلنیوم نام دارد. تابلوهای چلنیوم درخشندگی مناسبی در روز دارند و هنگام شب به اندازه نور محیط ، نور را بازتاب میکنند و مشکلات تابلوهای LED را ندارند. از طرفی تابلوهای چلنیوم نمای مدرن و شیکی به تابلوهای تبلیغاتی داده‌اند که جذابیت بالایی دارند.

 

استفاده از حروف چلنیوم که توسط دستگاه خم چلنیوم ساز  ایجاد میشوند با این که قدمت زیادی ندارند اما بسرعت در حال گسترش و استفاده روزافزون هستند. تقریباً در تمامی خیابانهای شهر میتوان نمونه هایی از تابلو چلنیوم را داد. به همین دلیل خرید و فروش دستگاه خم چلنیوم بخش مهمی از بازار تابلوهای تبلیغاتی را به خود معطوف کرده است. بتدریج همه تابلوهای تبلیغاتی مغازه‌ها و فروشگاه ها به سمت استفاده از حروف چلنیوم میروند.

 

استفاده از چلنیوم در تابلوهای تبلیغاتی

تبلیغاتی یکی از راهکارهای بازاریابی در مشاغل مختلف است. شرکت‌های بزرگ معمولا بیشترین هزینه را برای بخش تبلیغات سازمان خود اختصاص می‌دهند. بسیاری از تکنیکهای بازاریابی برای موفقیت سازمان ، به جذب نگاه مشتری و جلب توجه  مخاطب بستگی دارند یعنی با اینکار خود را در ذهن مخاطب جای میدهند. تابلوهای سردر فروشگاه های و مغازه ها یکی از اولین نقاط جلب توجه و تبلیغ برای فروشگاه هستند.  چلنیوم بوسیله ایجاد حروف چلنیوم  میتواند تابلوهای زیبایی خلق کند و یکی از روش‌های متعدد ساخت تابلوهای تبلیغاتی و حتی تابلوهای سردر مغازه‌ها هستند.

 

این دستگاه‌ها می‌توانند حروف الفبا به زبان‌های مختلف را به‌راحتی خم کنند و نماهای زیبایی خلق کنند.  چلنیوم در حقیقت یک دستگاه خم کاری است که عمل خم زدن را با دقت بالایی بوسیله کامیپوتر انجام میدهد و  می‌تواند حروف چلنیوم جذابی طرح کند. با استفاده از این قابلیت دستگاه صاحبین مشاغل مختلف می‌توانند به کمک دستگاه حروف ساز چلنیوم تابلوهای خاص خود را خلق کنند و نام تجاری خود را به نوع متفاوتی در ذهن مخاطب قرار دهند.

 

البته استفاده از حروف چلنیوم و تابلوهای آنها فقط محدود به شرکت‌های بزرگ نیست و ساخت یک تابلو چلنیوم جذاب هزینه زیادی برای شما ندارد.

 

پیدایش دستگاه چلنیوم

پیش از پیدایش چلنیوم ، تابلوها مغازه ها بصورت رنگ‌نویسی ایجاد میشدند که معرف خدمات این فروشگاه یا مغازه بودند،بعد از آن تابلوهای LED میتوانستند جلب توجه بیشتری بکنند. اما اولین تابلوهای فلکسی که به صورت برجسته تولید می‌شدند را می‌توان ادعا کرد که اولین نسل تابلوهای چلنیوم بودند .بوسیله لامپهای گاز نئون ، از زیر فلکسی ها ، نور ملایمی زیر این حروف ایجاد میشد اما نگهداری و تعمیرات این لامپهای نئون و نور کمی که داشتند و همینطور محدودیت هایی که به لحاظ تامین برق این لامپها وجود داشت باعث شد این مدل از تابلوها رفته رفته جای خود را به  تابلوهای چلنیوم بدهند.

 

با پیدایش دستگاه برش لیزری و دستگاه CNC ، تنوع این تابلوها خیلی بیشتر شد و نوع جدید از تابلوها بصورت حروف LED  شکل گرفتند که نور بسیار خوبی در روز داشتند و میتوانستند بصورت انیمیشنی و متحرک باشند. تابلوهای LED هزینه تولید کمتری داشت و نگهداری چندانی لازم نداشت دستگاه خم چلنیوم راه حل بسیار ساده تر و کم هزینه تری بود و جذابیت ویژه ای داشت.

 

یکی از نکات قوت این روش ، منجصر بفرد بودن آن است. چرا که هر تابلو میتواند طرح و فونت خاص خود را داشته باشد .برای همین حتی کارگاه‌های کوچک به حروف چلنیوم و خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم اقدام کردند . دستگاه‌های حروف ساز چلنیوم سرعت عمل خوبی داشتند، تابلوهای تولید شده به این روش شیک و مدرن هستند، قابلیت تولید حروف چلنیوم با فونت و طرحهای مختلف به اسانی مقدور است، و حتی از نور کافی برای تابیدن برخوردار بودند؛ به همین دلیل دستگاه حروف ساز چلنیوم به‌راحتی به بازار مصرف وارد شدند و نقش‌های مهم‌تری بر عهده گرفتند.

 

کانال تلگرام

یکی دیگر از  دلایل موفقیت این دستگاه ، ابعاد متفاوت ان است. بصورتی که حتی در یک کارگاه کوچک میتوان سایز کوچکتری از این دستگاه را خریداری و استفاده کرد. خم کن چلنیوم انواع مختلف در سایزهای مختلفی دارد و می‌توانید با توجه به محل کار خود، سایز مناسب آن را انتخاب کنید. از طرفی قیمت دستگاه ساخت حروف چلنیوم  خیلی بالا نیست و به سرمایه اولیه بالایی نیاز ندارد. ریسک خرید و استفاده از ان بدلیل استقبالی که از این تابلو ها شده بسیار کم شده است و براحتی میتواند بازکشت سرمایه و سود اوری مناسبی براش شما داشته باشد.

 

سازوکار دستگاه چلنیوم

چلنیوم چندان سازوکار پیچیده‌ و سختی  ندارد و می‌توانید با چند بار تمرین و آموزش ساده، کار با دستگاه چلنیوم را یاد بگیرید. دستگاه برش لیزری یا دستگاه برش CNC از از تجهیزات مورد نیاز برای ساخت حروف چلنیوم هستند. یعنی برای تولید حروف چلنیوم لازم است یک دستگاه برش لیزری و دستگاه CNC مجزا هم خریداری کنید و میتوانند در ابعاد کوچک باشند و نیازی به دستگاه سایز بززگ نیست. در مرحله دوم وارد دستگاه ساخت حروف چلنیوم می‌شوند.

 

دستگاه حروف ساز چلنیوم با استفاده از یک نرم افزار کامپیوتری ، امکان وارد کردن طرح حروف را ایجاد میکند و اپراتور میتواند طرح مورد نظر را وارد نرم افزار کند. نرم افزار اختصاصی دستگاه خم کن حروف چلنیوم بسیار دقیق بوده و انواع حروف با هر ظرافتی را برای شما ایجاد میکند. همچنین این نرم افزار امکان کنترل کردن دستگاه را بسیار ساده می‌کند و نیازی به مهارت بالا برای استفاده از دستگاه حروف ساز چلنیوم ندارند.

 

خرید دستگاه چلنیوم

دستگاه خم چلنیوم انواع مختلفی دارد و به هنگام خرید این دستگاه باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. اولین عاملی که باید بررسی کرد سایز دستگاه حروف ساز چلنیوم و میزان سفارشات تولیدی کارگاه شماست . مطابقت بین میزان تولید دستگاه و سفارشات شما می‌تواند در هزینه ها صرفه‌جویی کند و برای کار با دستگاه آرامش فکری بهتری را برای شما داشته باشد. سایز دستگاه همچنین سایز بزگترین حروفی که میتوانید تولید کنید را مشخص میکند. قطعا دستگاه کوچکتر ، حروف خیلی بزرگ را نمیتواند خم بزند.

 

دومین عامل حجم سفارشات شماست . اگر تعداد سفارشات شما به اندازه ای نیست که خرید یک دستگاه چلنیوم برای شما مقرون به صرفه باشد بهتر است این سفارشات را برون سپاری کنید اما اگر نیت شما گسترش این زمینه از شغلتان است میتوانید با خرید یک دستگاه چلنیوم  بتدریج سقف سفارشات خود را بالا ببرید.

مورد سوم که به هنگام خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم مدنظر قرار دهید، قیمت دستگاه  و بودجه خودتان است. بنابراین هنگام خرید دستگاه ساخت حروف چلنیوم

به انتظارات خود از دستگاه و قابلیت‌های آن توجه داشته باشید بهترین دستگاه را بر اساس نیاز خود و بر اساس سقف بودجه‌ای که میتوانید اختصاص دهید تعیین کنید.

 

عواملی مانند مواد استفاده شده در ساخت حروف چلنیوم، میزان تولید کارگاه شما، نوع تابلو چلنیوم تولید شده و همچنین نحوه نورپردازی نیز باید در فرایند خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم مدنظر قرار گیرند.

تماس با سیمای شهر

همین الان میخواهم مشاوران سیمای شهر با من تماس بگیرند

قیمت دستگاه چلنیوم ساز

نسل اول انواع این دستگاه که به ایران وارد شد  قیمت بالایی داشتند  ولی قیمت  چلنیوم ساز امروزه با توجه به نوع دستگاه و کیفیت ساخت برند و نوع قطعات مصرفی گستره زیادی دارد . نوع سرویس و خدمات فروشنده دستگاه نیز تاثیر به سزایی در قیمت دستگاه حروف ساز چنلیوم خواهد داشت.هر چه دستگاه با کیفیت تر معروف تر و دارای خدمات بهتر بخواهید باید قیمت بالاتری بپردازید.

مشاوره و راهنمایی خرید دستگاه خم چلنیوم 

قطعات دستگاه برش لیزر

 

مارا به اشتراک بگذارید :
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Comments are closed